سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت
نشست هماهنگی افتتاح نخستین تماشاخانه ی روباز کشور در رشت 1397/05/14
نشست هماهنگی افتتاح نخستین تماشاخانه ی روباز کشور در رشت

به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی وورزشی شهرداری رشت :

نخستین تماشاخانه ی روباز کشور باحضور مسئولان و مدیران شهری، اعضای شورای شهر، مردم و دست اندرکاران گروه های هنری استان، در محوطه ی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت آغاز به کار می کند.
علیرضا حسنی رئیس این سازمان در نشست با شماری از سرپرستان گروه های موسیقی شهر رشت گفت: افتتاح تماشاخانه ی روباز به دلیل کمبود فضاهای نمایشی و بهره گیری از همه ی داشته ها و امکانات موجود برای تقویت فعالیتهای فرهنگی و هنری برای استفاده ی هنرمندان شهرمان تدارک دیده شده است.
وی افزود: آماده سازی فضای محوطه ی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به شکل تماشاخانه ی روباز این فرصت و امکان را به هنرمندان شهرمان می دهد تا موسیقی های سنتی و محلی، نمایش های آیینی و سنتی را در این مکان اجرا کنند.
حسنی گفت: برنامه ها به مناسبتهای مختلف با موضوعات گوناگون با بهره گیری از گروه های هنری ریشه دار، اصیل و فولکلوریک گیلان و رشت به اجرا در می آید.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت سپس تاکید کرد: در فاز اول این پروژه ی فرهنگی و هنری یک شب در هفته از ساعت 9 شب در تماشاخانه ی روباز رشت پذیرای مردم هنردوست شهرمان خواهیم بود.

شورای اسلامی شهر رشت پشتیبان این حرکت فرهنگی -هنری است

دکتر احمد رمضانپور عضو شورای اسلامی شهر رشت که به منظور حضور در نمایشگاه عکس در سازمان فرهنگی رشت حضور یافته بود در این نشست با تاکید بر اینکه ایجاد فرصت برای ارائه ی برنامه های هنری بسیار پسندیده است، گفت: شورای اسلامی شهر رشت به سهم خود از این حرکت قشنگ حمایت می کند.
وی شاد کردن مردم را امری پسندیده و نیکو توصیف کرد و از گروه های موسیقی استان و رشت خواست برای اجرای برنامه های متنوع و شاد فرهنگی هنری سوبسید بدهند و این فرصت را فراهم کنند که مردم بتوانند در این برنامه ها حضور یابند.
وی همچنین گفت: ممکن است روزهای اول به گروه های هنری سخت بگذرد اما بدون شک این برنامه رفته رفته جا می افتد. ایشان همچنین از اتفاقات خوشایند در حوزه فرهنگی از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت تشکر نمود.
در ادامه هنرمندان حاضر در جلسه نظرات خود را پیرامون شروع این حرکت فرهنگی بیان کردند و خواستار حمایت شهرداری رشت برای ادامه این حرکت زیبای فرهنگی شدند تا امکان ارائه کیفیت حد اکثری از سوی هنرمندان شهر رشت مهیا گردد.
گفتنی است افتتاح این تماشاخانه ی روباز و تاتر خیابانی دائمی رشت که حالا سومین هفته ی خود را سپری می کند فضایی بهتر و مناسبتر برای شادابی اجتماعی و جلب و جذب گردشگران در پیاده راه فرهنگی رشت پدید می آورد.
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 17
سازمان فرهنگی ورزشی
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت است.
Powered by DorsaPortal