سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت
ایستگاه سلامت در پیاده راه فرهنگی رشت آماده خدمت رسانی به شهروندان 1396/11/15
ایستگاه سلامت در پیاده راه فرهنگی رشت آماده خدمت رسانی به شهروندان

ایستگاه سلامت در پیاده راه فرهنگی رشت آماده خدمت رسانی به شهروندان

 

ایستگاه سلامت به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیاده راه فرهنکی رشت برپا شد.

 
 
 

ایستگاه سلامت با ارائه خدمات ویزیت رایگان؛ داندانپزشکی، آموزشی و مشاوره در تاریخ 14 بهمن ماه با حضور فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت، علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت، یوسف زاده چابک رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتتاح شد و تا 18 بهمن ماه شهروندان می توانند با مراجعه به غرفه های این ایستگاه از خدمات ارائه شده بهره مند شوند.

دکتر یوسف زاده چابک در حاشیه افتتاح این ایستگاه با اشاره به برنامه های پیشگیرانه دانشگاه اظهار داشت: 74 درصد مرگ و میرها را بیماری های غیر واگیر مانند دیابت، فشارخون و سرطانها و بیماری های قلبی و عروقی شامل می شود که هزینه درمان بسیار سنگینی دارند.

وی با بیان اینکه پیشگیری از این بیماری ها با روشهای ساده و معمولی امکان پذیز است گفت: باید این امکانات به راحتی در دسترس شهروندان قرار گیرد.

وی تاکید کرد: شهروندان پس از وقوع آسیب به مراکز درمانی مراجعه می کنند ولی متولیان سلامت باید قبل از ایجاد آسیب به مردم مراجعه کنند و تلاش همه همکاران ما بر این امر معطوف شده است.

وی از همکاری شهرداری رشت وسازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت برای برپایی این ایستگاه سلامت قدردانی نمودوافزود: فرهنگ سازی در حوزه رژیم غذایی و فعالیتهای بدنی می تواند آمار بسیاری از بیماری ها مانند فشاز خون و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد.

 
 
 

همچنین در حاشیه این مراسم علیرضا حسنی رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی نیز با اشاره به اینکه یکی از رسالت ها شهرداری ایجاد زیرساخت ها برای ایجاد نشاط و سلامت در جامعه وشهر می باشد افزود : بدین منظور شهرداری با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی با ایجاد ایستگاه سلامت سعی در ایجاد بستری مناسب جهت سهولت دسترسی شهروندان به صورت رایگان وپیشگیری را در برنامه کار خود لحاظ نمود و براساس این ایستگاه سلامت در مجاورت ساختمان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی از تاریخ 15 لغایت 18بهمن همزمان با ایام دهه فجر ازساعت 9 صبح لغایت 16عصر برپا می باشد این غرفه ها شامل ویزیت رایگان   تست قند وفشار خون ،مشاوره، آموزش و همچنین کلینیک سیار خدمات رایگان دندانپزشکی می باشد .

تعداد بازدید: 25
سازمان فرهنگی ورزشی
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت است.
Powered by DorsaPortal