سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت
جشنواره نقاشی "بهمن ؛ پنجره ای رو به خورشید" در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد 1396/11/21
جشنواره نقاشی "بهمن ؛ پنجره ای رو به خورشید" در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

جشنواره نقاشی "بهمن ؛ پنجره ای رو به خورشید" در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

در این مراسم محمد حسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت ، علیرضا حسنی رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت، رحمت علی صابری رئیس مرکز فرهنگی آموزشی سما برگزار شد.

دانش آموزان پسر و دختر مدارس سما با تلفیقی از شعارهای دوران انقلاب و تصاویری ورود امام به وطن ، فرار شاه و شکست استکبار تصاویری زیبا خلق کردند .

از نکات قابل توجه در این جشنواره هم نوایی و اجرای سرود توسط دانش آموزان بود دانش اموزان حاضر در این جشنواره یک صدا فریاد ایرانی سرفراز؛ ایران همیشه جاویدان سر دادند

 

 

محمد حسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی شورا در این جشنواره با اشاره به اینکه شور و شوق کودکان در این مراسم شادی روح شهدا و امام راحل را در پی دارد اظهار داشت: برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی تلاشها و زحمات زیادی کشیده شد و خون ها داده شد تا امروز دانش آموزان ما در یک فضای شاد با امنیت کنار هم جمع شوند و برای ایرانشان جشن و پایکوبی کنند.

وی با اشاره به شهدای دفاع مقدس؛ شهدای هسته ای و مدافع حرم گفت: امروز کودکان این سرزمین با قلبی آگاه به آرمانهای شهدا در نقاشی های خود افکار انقلابی و حسینی را به تصویر کشیدند.

عاقل منش افزود: این نقاشی ها یک اثر ماندگار فرهنگی است چرا که از ذهن پرسشگر و در حال شکل گیری کودکان نشات گرفته است این کودکان حافظان فردای انقلاب و ایران هستند .

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت تصریح کرد: این دانش آموزان مادران و پدران فردای ایران و مسئولان و نخبگان فردای جامعه را تشکیل می دهند که امروز با انگیزه و عشق ، تشنه علم آموزی هستند باید از این پتانسیل برای ساختن فردای بهتر بهره گرفت باید دل و جان کودکان را با انقلاب پیوند داد و این امر تنها با خدمتگزاری صادقانه و سپردن مسئولیتهای مدیریتی به افراد متخصص میسر نمی شود.

وی با گذری بر اصول و معیارهای خدمتگزاری در اندیشه های امام راحل تصریح کرد: باید برای تربیت و نگهداری نسل فردا همه مسئولان هوشیار و مسئولیت پذیر باشند.

در پایان جشنواره با اهدای هدایایی از تمامی دانش آموزان حاضر در جشنواره تقدیر شد.

 
 
تعداد بازدید: 21
سازمان فرهنگی ورزشی
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت است.
Powered by DorsaPortal