سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت خبر داد: افتتاح دومین خانه کارآفرینی و صنایع دستی / برنامه ریزی برای افزایش ضریب موفقیت در مشاغل مرتبط با صنایع دستی 1399/11/30
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت خبر داد: افتتاح دومین خانه کارآفرینی و صنایع دستی / برنامه ریزی برای افزایش ضریب موفقیت در مشاغل مرتبط با صنایع دستی

به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت ، حمید رضا محمدی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با بیان اینکه صنایع دستی با طرح ها و اصالت های خاص جلوه ای  از هنر و فرهنگ و تمدن هر قوم و ملتی است اظهار داشت : توسعه کارآفرینی فر هنگی در احیای صنایع دستی امری است که امروز بسیار مورد توجه است.

محمدی با بیان اینکه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با این نگاه، شناسایی و واکاوی شیوه های توسعه کارآفرینی در حوزه صنایع دستی را مدنظر قرارداد افزود: بنابراین با تمرکز بر سرمایه گذاری برای آموزش صنایع دستی، خانه کارآفرینی و صنایع دستی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت،با هدف حمایت از مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار راه اندازی شد.

وی با اشاره به آموزش انواع هنرهای دستی بالاخص رشتی دوزی توسط اساتید برجسته در این خانه گفت: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برای ایجاد بازار جهت فروش تولیدات خانه کارآفرینی علاوه بر خریدهای حمایتی حاصل کار هنرمندان خانه ، به فکر ایجاد محلی برای عرضه محصولات هنرمندان افتاد.

وی در همین رابطه افزود: از این رو مغازه ای با طراحی سنتی و زیبا در خانه میرزا کوچک خان جنگلی در اختیار خانه کارآفرینی و صنایع دستی قرار گرفت تا محصولات خود را به طور مستقیم به شهروندان عرضه کنند . بنابراین خانه میرزا علاوه بر جذب گردشگر در بخش ایجاد درآمد از راه صنایع دستی برای شهر رشت دارای آورده شد.

محمدی با تاکید بر اینکه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با یک برنامه مدون افزایش ضریب موفقیت در مشاغل مرتبط با صنایع دستی را دنبال می کند اظهارداشت: بدین منظور دومین خانه کارآفرینی و صنایع دستی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به زودی افتتاح می شود.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با تاکید بر اینکه رشتی دوزی با رنگ ها و نقش های جذاب و متحیر کننده خود رازهایی از اصالت و فرهنگ رشت را در خود جای داده است تصریح کرد:این هنر پلی میان گذشته و امروز شهر رشت است.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: حمایت از هنرمندان و اساتید رشتی دوزی که پاسدار حیات فرهنگی و بومی شهر رشت هستند همواره در برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت جایگاه ویژه ای داشته است.

تعداد بازدید: 309
سازمان فرهنگی ورزشی
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت است.
Powered by DorsaPortal